Σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας διεξήχθη η κληρώση για το Πρωτάθλημα μπάσκετ της Β΄ Εθνικής. Στην κληρωτίδα, την Πάτρα εκπροσώπησε ο Εσπερος ΑΟΠΑ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Νοτίου Ομίλου, στο οποίο συμμετέχει ο Έσπερος ΑΟΠΑ:

1η Αγωνιστική – 02/10/16
Φιλαθλητικός – Μανδραϊκός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Παπάγου
Πρωτέας Βούλας – Τρίτωνας
Απόλλων Σμύρνης – Κορωπί
Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας
Έσπερος ΑΟΠΑ – Εργοτέλης
Νέα Κηφισιά – Μαρούσι
Πανελευσινιακός – Περιστέρι

2η Αγωνιστική – 09/10/16
Παπάγου – Φιλαθλητικός
Τρίτωνας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Κορωπί – Πρωτέας Βούλας
Ιωνικός Νικαίας – Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης – Πανερυθραϊκός
Μαρούσι – Έσπερος ΑΟΠΑ
Περιστέρι – Νέα Κηφισιά
Μανδραϊκός – Πανελευσινιακός

3η Αγωνιστική – 16/10/16
Φιλαθλητικός – Τρίτωνας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Κορωπί
Πρωτέας Βούλας – Ιωνικός Νικαίας
Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης
Πανερυθραϊκός – Μαρούσι
Έσπερος ΑΟΠΑ – Περιστέρι
Νέα Κηφισιά – Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός – Παπάγου

4η Αγωνιστική – 23/10/16
Κορωπί – Φιλαθλητικός
Ιωνικός Νικαίας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Εργοτέλης – Πρωτέας Βούλας
Μαρούσι – Απόλλων Σμύρνης
Περιστέρι – Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός – Έσπερος ΑΟΠΑ
Νέα Κηφισιά – Μανδραϊκός
Τρίτωνας – Παπάγου

5η Αγωνιστική – 30/10/16
Φιλαθλητικός – Ιωνικός Νικαίας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Εργοτέλης
Πρωτέας Βούλας – Μαρούσι
Απόλλων Σμύρνης – Περιστέρι
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός
Έσπερος ΑΟΠΑ – Νέα Κηφισιά
Μανδραϊκός – Τρίτωνας
Παπάγου – Κορωπί

6η Αγωνιστική – 06/11/16
Εργοτέλης – Φιλαθλητικός
Μαρούσι – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Περιστέρι – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Απόλλων Σμύρνης
Νέα Κηφισιά – Πανερυθραϊκός
Έσπερος ΑΟΠΑ – Μανδραϊκός
Ιωνικός Νικαίας – Παπάγου
Κορωπί – Τρίτωνας

7η Αγωνιστική – 13/11/16
Φιλαθλητικός – Μαρούσι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Περιστέρι
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Απόλλων Σμύρνης – Νέα Κηφισιά
Πανερυθραϊκός – Έσπερος ΑΟΠΑ
Μανδραϊκός – Κορωπί
Παπάγου – Εργοτέλης
Τρίτωνας – Ιωνικός Νικαίας

8η Αγωνιστική – 20/11/16
Περιστέρι – Φιλαθλητικός
Πανελευσινιακός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Νέα Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας
Έσπερος ΑΟΠΑ – Απόλλων Σμύρνης
Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός
Μαρούσι – Παπάγο
Εργοτέλης – Τρίτωνας
Ιωνικός Νικαίας – Κορωπί

9η Αγωνιστική – 27/11/16
Φιλαθλητικός – Πανελευσινιακός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Νέα Κηφισιά
Πρωτέας Βούλας – Έσπερος ΑΟΠΑ
Απόλλων Σμύρνης – Πανερυθραϊκός
Μανδραϊκός – Ιωνικός Νικαίας
Παπάγου – Περιστέρι
Τρίτωνας – Μαρούσι
Κορωπί – Εργοτέλης

10η Αγωνιστική – 04/12/16
Νέα Κηφισιά – Φιλαθλητικός
Έσπερος ΑΟΠΑ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βούλας
Απόλλων Σμύρνης – Μανδραϊκός
Πανελευσινιακός – Παπάγου
Περιστέρι – Τρίτωνας
Μαρούσι – Κορωπί
Εργοτέλης – Ιωνικός Νικαίας

11η Αγωνιστική – 11/12/16
Φιλαθλητικός – Έσπερος ΑΟΠΑ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανερυθραϊκός
Πρωτέας Βούλας – Απόλλων Σμύρνης
Μανδραϊκός – Εργοτέλης
Παπάγου – Νέα Κηφισιά
Τρίτωνας – Πανελευσινιακός
Κορωπί – Περιστέρι
Ιωνικός Νικαίας – Μαρούσι

12η Αγωνιστική – 18/12/16
Πανερυθραϊκός – Φιλαθλητικός
Απόλλων Σμύρνης – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός
Έσπερος ΑΟΠΑ – Παπάγου
Νέα Κηφισιά – Τρίτωνας
Πανελευσινιακός – Κορωπί
Περιστέρι – Ιωνικός Νικαίας
Μαρούσι – Εργοτέλης

13η Αγωνιστική – 08/01/17
Φιλαθλητικός – Απόλλων Σμύρνης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πρωτέας Βούλας
Μανδραϊκός – Μαρούσι
Παπάγου – Πανερυθραϊκός
Τρίτωνας – Έσπερος ΑΟΠΑ
Κορωπί – Νέα Κηφισιά
Ιωνικός Νικαίας – Πανελευσινιακός
Εργοτέλης – Περιστέρι

14η Αγωνιστική – 15/01/17
Πρωτέας Βούλας – Φιλαθλητικός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Μανδραϊκός
Απόλλων Σμύρνης – Παπάγου
Πανερυθραϊκός – Τρίτωνας
Έσπερος ΑΟΠΑ – Κορωπί
Νέα Κηφισιά – Ιωνικός Νικαίας
Πανελευσινιακός – Εργοτέλης
Περιστέρι – Μαρούσι

15η Αγωνιστική – 22/01/17
Φιλαθλητικός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μανδραϊκός – Περιστέρι
Παπάγου – Πρωτέας Βούλας
Τρίτωνας – Απόλλων Σμύρνης
Κορωπί – Πανερυθραϊκός
Ιωνικός Νικαίας – Έσπερος ΑΟΠΑ
Εργοτέλης – Νέα Κηφισιά
Μαρούσι – Πανελευσινιακός

16η Αγωνιστική – 29/01/17
Μανδραϊκός – Φιλαθλητικός
Παπάγου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Τρίτωνας – Πρωτέας Βούλας
Κορωπί – Απόλλων Σμύρνης
Ιωνικός Νικαίας – Πανερυθραϊκός
Εργοτέλης – Έσπερος ΑΟΠΑ
Μαρούσι – Νέα Κηφισιά
Περιστέρι – Πανελευσινιακός

17η Αγωνιστική – 05/02/17
Φιλαθλητικός – Παπάγου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Τρίτωνας
Πρωτέας Βούλας – Κορωπί
Απόλλων Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας
Πανερυθραϊκός – Εργοτέλης
Έσπερος ΑΟΠΑ – Μαρούσι
Νέα Κηφισιά – Περιστέρι
Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός

18η Αγωνιστική – 12/02/17
Τρίτωνας – Φιλαθλητικός
Κορωπί – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ιωνικός Νικαίας – Πρωτέας Βούλας
Εργοτέλης – Απόλλων Σμύρνης
Μαρούσι – Πανερυθραϊκός
Περιστέρι – Έσπερος ΑΟΠΑ
Πανελευσινιακός – Νέα Κηφισιά
Παπάγου – Μανδραϊκός

19η Αγωνιστική – 19/02/17
Φιλαθλητικός – Κορωπί
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ιωνικός Νικαίας
Πρωτέας Βούλας – Εργοτέλης
Απόλλων Σμύρνης – Μαρούσι
Πανερυθραϊκός – Περιστέρι
Έσπερος ΑΟΠΑ – Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός – Νέα Κηφισιά
Παπάγου – Τρίτωνας

20η Αγωνιστική – 25/02/17
Ιωνικός Νικαίας – Φιλαθλητικός
Εργοτέλης – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μαρούσι – Πρωτέας Βούλας
Περιστέρι – Απόλλων Σμύρνης
Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός
Νέα Κηφισιά – Έσπερος ΑΟΠΑ
Τρίτωνας – Μανδραϊκός
Κορωπί – Παπάγου

21η Αγωνιστική – 05/03/17
Φιλαθλητικός – Εργοτέλης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Μαρούσι
Πρωτέας Βούλας – Περιστέρι
Απόλλων Σμύρνης – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Νέα Κηφισιά
Μανδραϊκός – Έσπερος ΑΟΠΑ
Παπάγου – Ιωνικός Νικαίας
Τρίτωνας – Κορωπί

22η Αγωνιστική – 12/03/17
Μαρούσι – Φιλαθλητικός
Περιστέρι – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πανελευσινιακός – Πρωτέας Βούλας
Νέα Κηφισιά – Απόλλων Σμύρνης
Έσπερος ΑΟΠΑ – Πανερυθραϊκός
Κορωπί – Μανδραϊκός
Εργοτέλης – Παπάγου
Ιωνικός Νικαίας – Τρίτωνας

23η Αγωνιστική – 19/03/17
Φιλαθλητικός – Περιστέρι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανελευσινιακός
Πρωτέας Βούλας – Νέα Κηφισιά
Απόλλων Σμύρνης – Έσπερος ΑΟΠΑ
Μανδραϊκός – Πανερυθραϊκός
Παπάγου – Μαρούσι
Τρίτωνας – Εργοτέλης
Κορωπί – Ιωνικός Νικαίας

24η Αγωνιστική – 26/03/17
Πανελευσινιακός – Φιλαθλητικός
Νέα Κηφισιά – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Έσπερος ΑΟΠΑ – Πρωτέας Βούλας
Πανερυθραϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Ιωνικός Νικαίας – Μανδραϊκός
Περιστέρι – Παπάγου
Μαρούσι – Τρίτωνας
Εργοτέλης – Κορωπί

25η Αγωνιστική – 02/04/17
Φιλαθλητικός – Νέα Κηφισιά
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Έσπερος ΑΟΠΑ
Πρωτέας Βούλας – Πανερυθραϊκός
Μανδραϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Παπάγου – Πανελευσινιακός
Τρίτωνας – Περιστέρι
Κορωπί – Μαρούσι
Ιωνικός Νικαίας – Εργοτέλης

26η Αγωνιστική – 09/04/17
Έσπερος ΑΟΠΑ – Φιλαθλητικός
Πανερυθραϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Απόλλων Σμύρνης – Πρωτέας Βούλας
Εργοτέλης – Μανδραϊκός
Νέα Κηφισιά – Παπάγου
Πανελευσινιακός – Τρίτωνας
Περιστέρι – Κορωπί
Μαρούσι – Ιωνικός Νικαίας

27η Αγωνιστική – 30/04/17
Φιλαθλητικός – Πανερυθραϊκός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Απόλλων Σμύρνης
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας
Παπάγου – Έσπερος ΑΟΠΑ
Τρίτωνας – Νέα Κηφισιά
Κορωπί – Πανελευσινιακός
Ιωνικός Νικαίας – Περιστέρι
Εργοτέλης – Μαρούσι

28η Αγωνιστική – 07/05/17
Απόλλων Σμύρνης – Φιλαθλητικός
Πρωτέας Βούλας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μαρούσι – Μανδραϊκός
Πανερυθραϊκός – Παπάγου
Έσπερος ΑΟΠΑ – Τρίτωνας
Νέα Κηφισιά – Κορωπί
Πανελευσινιακός – Ιωνικός Νικαίας
Περιστέρι – Εργοτέλης

29η Αγωνιστική – 14/05/17
Φιλαθλητικός – Πρωτέας Βούλας
Μανδραϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Παπάγου – Απόλλων Σμύρνης
Τρίτωνας – Πανερυθραϊκός
Κορωπί – Έσπερος ΑΟΠΑ
Ιωνικός Νικαίας – Νέα Κηφισιά
Εργοτέλης – Πανελευσινιακός
Μαρούσι – Περιστέρι

30η Αγωνιστική – 21/05/17
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Φιλαθλητικός
Περιστέρι – Μανδραϊκός
Πρωτέας Βούλας – Παπάγου
Απόλλων Σμύρνης – Τρίτωνας
Πανερυθραϊκός – Κορωπί
Έσπερος ΑΟΠΑ – Ιωνικός Νικαίας
Νέα Κηφισιά – Εργοτέλης
Πανελευσινιακός – Μαρούσι