Η «Match» πιστή στο ραντεβού της και ενόψει της αυριανής έναρξης του πρωταθλήματος, έχει ετοιμάσει ένα πλούσιο αφιέρωμα στις μεταγραφές της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας. Χρόνος για μεταγραφές υπάρχει ακόμα, αν και οι περισσότερες ομάδες έχουν σχεδόν ολοκληρώσει τον σχεδιασμό τους. Αρκετοί παίκτες άλλαξαν σωματείο.

Δυναμικά κινήθηκε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων που απέκτησε παίκτες από τον πρωταθλήτρια Αχαϊκή, ενώ και ο κυπελλούχος Κεραυνός Αγίου Βασιλείου απέκτησε παίκτες με παραστάσεις από Β΄- Γ΄ Εθνική. Μέχρι βέβαια να ολοκληρωθεί η μεταγραφική περίοδος, στα τέλη Οκτωβρίου, δεν αποκλείεται να ακουστούν και άλλα «μπαμ». Διαβάστε αναλυτικά:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ

Προπονητής: Νίκος Λέσσης

Ήρθαν: Γιάννης Διαβολίτσης (από Κρίνο), Θανάσης Κακαρούμπας (από Κρίνο), Νίκος Μπουρλάκης (από Τέλλο Άγρας), Ηλίας Γεωργακόπουλος (από Λιμνοχώρι), Παναγιώτης Σωτηρίου (από Ολυμπιακό Πατρών), Νίκος Δαλαβούρας (από Αστέρα Τσουκαλεϊκων), Νίκος Μαγνησαλής (από Ολυμπιακό Πατρών), Κώστας Γιάννης (από Κρίνο), Έντουαρτ Γκίνετς (από Καμίνια), Νίκος Ιωάννου (από Θύελλα Πατρών), Γιώργος Ανδρικόπουλος (Εθνικός Φιλλιπιάδας), Χρήστος Αλποχωρίτης (από Άρη Πατρών), Ανδρέας Νικολόπουλος (από Πανμοβριακό), Χάρης Δεληγιαννάκης (από Δόξα Ν. Μανωλάδας), Ραφαήλ Σκιαδαρέσης (από Νέους Παναχαϊκής), Τάσος Κατσαρέλιας (από Ιθάκη).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ

Προπονητής: Δημήτρης Σγούρας

Ήρθαν: Κώστας Κανελλακόπουλος (από Θέα), Ανδρέας Καραβούλιας (από Πήγασο Μπεγουλακίου), Κώστας Χαλκιόπουλος (από Δόξα Χαλανδρίτσας), Νίκος Παντελής
(από Δόξα Χαλανδρίτσας), Νίκος Μαραχώρης (από Ολυμπιακό Πατρών), Φίλλιπος Τσαούσογλου (Αετός), Γιώργος Δρογγίτης (από Δόξα Χαλανδρίτσας), Κώστας Μπαλτίκας (από ΑΕ Πάτρα 2005), Θανάσης Παπαπαύλου (από Τριταιϊκό),
Χάρης Καραπίτσος (από Νέους Παναχαϊκής), Κώστας Μπαρδούσης (από Δία).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ

Προπονητής: Γιάννης Παλαιολογόπουλος

Ήρθαν:  Κώστας Παπαδημητρόπουλος (από Α.Ε. Καλαβρύτων), Χένρι (από Νικηφόρο Αθηνών), Βασίλης Κοτσάφτης (ελεύθερος ), Παναγιώτης Μητρόπουλος (από Φλόγα Ροδιάς), Κώστας Δημόπουλος, Νίκος Αγγελόπουλος και Άνθιμος Λιακόπουλος (προωθηθήκαν από την ομάδα Παίδων).

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ

Προπονητής: Άρης Πλέγας

Ήρθαν:  Ηλίας Μυλωνάς (επέστρεψε από Αχαιό Σαραβαλίου), Γιώργος Χιωτέλης (από Ατρόμητο Πατρών), Μπάμπης Κριμπάς (από Πάτρα 2005), Ανδρέας Παπαγεωργίου (από Πάτρα 2005), Βασίλης Παπαθωμάς (από Πετεινούς), Αινείας Γκόρος (από Κεραυνό Μιτόπολης), Ανδρέας Χριστόπουλος (από Νέους Παναχαϊκής), Χρύσανθος Αλποχωρίτης (από Νέους Παναχαϊκής), Ηλίας Κυριάζος (από Ολυμπιακό Πατρών), Γιώργος Παπαδόπουλος (από Πήγασο Μπεγουλακίου).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

Προπονητής: Σάκης Πεφάνης

Ήρθαν: Νάσος Κληρόπουλος (από Θέα), Δημήτρης Λεγάτος (από Νέους ΑΕΚ), Μάριος Μούζος (από Δία), Χρήστος Πόγκας (από Παναχαϊκό), Χρήστος Τζελέπης (από Αναγέννηση Πατρών), Βασίλης Χριστόπουλος (από Θύελλα Αιγίου), Γιώργος Τριανταφυλλόπουλος (από Πάτραι 2008), Τάκης Χρυσικός (από Πάτραι 2008), Νώντας Καρπέτας (από Πάτραι 2008).

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ

Προπονητής: Θόδωρος Πατρώνης

Ήρθαν: Νάσος Αναγνώστου (από Ατρόμητο Πατρών), Κώστας Γιάνναρης (από Θύελλα Πατρών), Νίκος Τσίμπιτσης (από Αχαϊκή), Κώστας Βαβάτσικος (από Αχαϊκή), Νίκος Αποσκίτης (από Αχαϊκή), Ανδρέας Μαντάς (από Αχαϊκή), Διονύσης Βεντουρής (από Άρη Πατρών), Διονύσης Βαλσάμης (από Κεραυνό Αγίου Βασιλείου).

 

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

Προπονητής: Φίλιππος Σχοινάς

Ήρθαν: Βαγγέλης Ντεμάι (από Δόξα Βύρωνα), Μιχάλης Σιδέρης (από Λέων Αλισσού), Γιάννης Στουπάκης (από Λέων Αλισσού), Πολύδωρος Βουτσινάς (από Άρη Πατρών), Γιώργος Καταρτζόπουλος (από Θέα), Αλέξανδρος Μπαμπούνης (δανεικός από Θύελλα Πατρών), Χρήστος Παναγιωτόπουλος (από Διαγόρα 2010), Γιάννης Γιαχαλής (από Πολύτεκνο).

 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ

Προπονητής: Νίκος Σαλαμαλίκης

Ήρθαν: Νίκος Σωτηρόπουλος (από Πήγασο), Ηλίας Νιάρος (από Αχαϊκή), Kώστας Κύργιος (από Προοδευτική Μανωλάδας), Κώστας Μπαντούνας (από Θύελλα Σκιαδά), Θόδωρος Καρμοκόλιας (από Ολυμπιακό Πατρών), Θανάσης Φραγκούλιας (από Πρωτέα), Διονύσης Σκιαδόπουλος (από Αίαντα Γαστούνης).

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ

Προπονητής: Κυριάκος Αθανασίου

Ήρθαν: Παναγιώτης Νταλάκος (από Χαλκηδονικό), Λουκάς Λαλαής (από Αχιλλέα Καμαρών), Βασίλης Γκοτσόπουλος (από Κ-20 Παναιγιαλείου), Δημήτρης Μάζης (από Κ-20 Παναιγιαλείου), Παύλος Λιάτος (2001 από ομάδα Παίδων).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Προπονητής: Γιάννης Ζερδεβάς

Ήρθαν: Γιάννης Παρίσης (επέστρεψε από Δρέπανο), Σταύρος Τσάτος (από Ατρόμητο Πατρών), Ηλίας ΑΘανασακόπουλος (τερματοφύλακας από Γαλήνη), Αυγερινός Δημητρακόπουλος (από Ναυπακτιακό Αστέρα), Ανδρέας Ντινόπουλος (από Πήγασο Μπεγουλακίου), Βασίλης Μπαλατής (από Άνω Καστρίτσι), Ηλίας Ασκούνης (από Δόξα Παραλίας), Βασίλης Βάρρας (από Δαβουρλή Κ΄92), Γιάννης Οικονομόπουλος (από Ρούβα), Ηλίας Μπαμπαλιούτας, Φιορεντίν Γιάχο και Τάσος Αλεξανδρόπουλος (από Νέους Παναχαϊκής), Μιχαήλ Γιάχα (επιστρ. από Δρέπανο), Γιώργος Κώνστας (επιστρ. από Δρέπανο).

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ

Προπονητής: Γιάννης Λεγάτος

Ήρθαν: Αργύρης Σουράνης (από Αχαϊκή), Δημήτρης Μπουρδανιώτης (από Αχαϊκή), Γιάννης Σγούρας (από Θέα), Ντίνος Σολωμός (από Αστέρα Τσουκαλεϊκων), Δημήτρης Δουβός (από ΑΠΣ Πάτραι), Πάρης Μηλιώνης (από Νίκη Λουσικών), Κλαούντιο Βλάντι (από Αίολο Κ. Αλισσού), Γιώργος Βέρρας (Άρλα), Nίκος Ταπεινός (από Ατρόμητο Λάππα), Κώστας Βαγγελάτος (από Φωστήρα Οβρυάς), Γιώργος Ξυπολιάς (από Πολύτεκνο), Αλέξανδρος Κόκας (από Πάτραι 2008), Αλέξης Κοσμάς (από Ατρόμητο), Κοσμάς Γιαννόπουλος (από Κρίνο).

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ

Προπονητής: Ντίνος Σπυρόπουλος

Ήρθαν: Δημήτρης Παναγόπουλος (από Αναγέννηση Πατρών), Χρήστος Μαργαλιάς (από Δόξα Πέττα), Ανδρέας Λαζανάς (από Διαγόρα), Γιώργος Σέρμπος (από Λέων Αλισσού), Δημήτρης Δημόπουλος (από Δόξα Πέττα), Γιάννης Αυφαντής (ΑΕ Μεσολογγίου), Γιάννης Σπυρόπουλος (από Αναγέννηση Πατρών), Νίκος Χρυσανθόπουλος (από Εθνικό Σαγεΐκων), Δημήτρης Μούζος (από Διαγόρα Βραχνεΐκων), Κώστας Μπεκίρης (από Ίκαρο Λακκόπετρας).

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

Προπονητής: Χρήστος Τσίκας

Ήρθαν: Κωνσταντίνος Σμπόρας (από Δαβουρλή), Αντώνης Σαρρής (από Δαβουρλή), Φιλοποίμην Βέρρας (από Δαβουρλή), Γιώργος Οικονόμου (από Ελπίδες Αγρινίου), Καπερώνης, Σταματάκης, Σ. Δημόπουλος, Τ. Πατρώνης (από την ομάδα Παίδων), Δημήτρης Ανδρεόπουλος (από Εθνικό Σαγεΐκων), Αλέξης Σπηλιόπουλος (από Δόξα Παραλίας), Δημήτρης Τζίφας (από Διαγόρα Βραχνεΐκων).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ

Προπονητής: Αλέκος Ψαλτάκης

Ήρθαν: Κώστας Λάζαρης (από Άρη Πατρών), Ανδρέας Τσάκωνας (από Διαγόρα Βραχνεΐκων), Μάριος Ανδρεόπουλος (από Μέγα Δικέφαλο), Αντώνης Μπουχάγιερ (από Α.Ε. Πάτρα 2005), Βασίλης Διονυσόπουλος (από Κεραυνό Αγίου Βασιλείου), Κώστας Μπαγιώργος (από Νίκη Προαστίου), Παναγιώτης Τούσης (από Λιμνοχώρι), Νίκος Μπάτραλης (από Παναχαϊκό), Χρήστος Κυρίτσης (Νέοι Παναχαϊκής), Νίκος Αδαμόπουλος (από Διαγόρα Βραχνεΐκων), Κώστας Βετούλας (από Κεραυνό Αγίου Βασιλείου).

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ

Προπονητής: Άγγελος Κωνσταντινόπουλος

Ήρθαν: Μιχάλης Μιχαλόπουλος (από Λέων Αλισσού), Γιώργος Λιάκος (από Αχαϊκή), Λεωνίδας Διαμαντόπουλος (από Απόλλων Βίδοβας), Χρήστος Αγγελόπουλος, Γρηγόρης Νιφορόπουλος, Χρήστος Τσιντώνης και Βασίλης Σπυρόπουλος (προωθήθηκαν από την ομάδα Παίδων).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ

Προπονητής: Κώστας Τσιπιανίτης

Ήρθαν: Σωτήρης Τσίφας (από Αναγέννηση Πατρών), Στέφανος Χριστόπουλος (από Αναγέννηση Πατρών), Δημήτρης Χριστόπουλος (από Αναγέννηση Πατρών), Γιάννης Γασπαρινάτος (από Αναγέννηση Πατρών), Νίκος Αρφαράς (από Θύελλα Πατρών), Άρης Γιαννακόπουλος (από Λέων Αλισσού), Ανδρέας Παναγόπουλος (από Ψηλαλώνια), Παναγιώτης, Θόδωρος Μυλωνάς (από Αχαϊκή), Αλέκος Μέρελης (από ΑΠΣ Πάτραι), Αλέξανδρος Αθανασακόπουλος (από Ίκαρο Πετρωτού), Λεωνίδας Μπαρλάς (από Διαγόρα), Σπύρος Ρούντος (από Θύελλα Πατρών), Θανάσης Φραγκουλάκης (από Αναγέννηση Πατρών), Γιάννης Προύτζος (από Θύελλα Πατρών).