Βαριά ήττα με σκορ 6-0 γνώρισε ο Ατρόμητος Πατρών στο πρώτο του φιλικό στην Βάρδα απέναντι στον τοπικό ΠΑΟΒ, ομάδα Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν οι Γούρμος και Ντόμας στο α’ μέρος, ενώ στην επανάληψη τον δείκτη του σκορ ανέβασαν οι Παλιάτσας, Λούρμπας και Νικολόπουλος (2).

Επόμενο φιλικό για τον Ατρόμητο είναι την Παρασκεύη στα Ζαρουχλεϊκα, απέναντι στον Απόλλωνα Εγλυκάδας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ : Σουτζόγλου, Ασημακόπουλος, Λεγάτος, Ζήσης, Μανθόπουλος, Ρουγκάλας, Τζελέπης, Τσάλτας, Γιαννόπουλος, Μούτσα, Χριστόπουλος.
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπελεζάκης, Πόγκας, Χρυσικός, Καρπέτας, Γκότσης, Κληρόπουλος.

Ισοπαλία Αχαϊκής με Θύελλα Αιγίου

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Αχαϊκή στο 2ο φιλικό της παιχνίδι απέναντι στην Θύελλα Αιγίου, μετά από μέτρια εμφάνιση και με τους φιλοξενούμενους να «κλέβουν» τις εντυπώσεις.

Οι φίλοι της Αχαϊκής είχαν την ευκαιρία να δουν για πρώτη φορά τα «καναρίνια» να αγωνίζονται εντός έδρας σε φιλικό παιχνίδι.

Στο 10′ λεπτό ο Σωτηρόπουλος έδωσε το προβάδισμα για την Αιγιώτικη ομάδα, αλλά στο 42′ ο Λεωνίδας Αγγελόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Στο β’ μέρος το παιχνίδι δεν είχε τον ίδιο ρυθμό, γεγονός που το επηρέασαν και οι αλλαγές των Γκόφα και Αθανασίου, που χρησιμοποίησαν όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές τους.

AXAΪKH: Δρόσος, Στεφανόπουλος, Παπαδόπουλος, Δριμάλας, Σωτηρόπουλος, Μεντζελόπουλος, Μενίκου, Αποστολόπουλος, Κωστούλας, Αγγελόπουλος, Λιάκος
Αγωνίσθηκαν επίσης και οι Καρράς, Ντάζος, Γεωργόπουλος, Πλαστουργός, Σπυρόπουλος

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Κοντογεώργος, Δημόπουλος, Ι. Παξιμάδης, Σακελλαρόπουλος, Α. Παξιμάδης, Καραμήτσος, Γιαννόπουλος, Σκιαδάς, Σωτηρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Αρβανίτης
Αγωνίσθηκαν επίσης και οι Σταματόπουλος, Νταλάκος, Χριστοδουλόπουλος, Ραμπούζαϊ, Μουκάϊ, Λαλαής, Λιάτος