Ανοίγει την αυλαία του το Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο για τη σεζόν 2016-17 στις δυο μεγάλες κατηγορίες του αυτό το Σαββατοκύριακο, μετά από πολλές διαβουλεύσεις και διαμάχες στα διοικητικά.

Αναλυτικά οι διαιτητές, οι ώρες αγώνων και τα γήπεδα στις δυο κατηγορίες:

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/9 (5μ.μ.)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γήπ. Ντα Λουζ: Άρης Πατρών-Αναγέννηση Πατρών, Νίκος Μακρυπόδης

Γήπ. Ροδιάς: Απόλλων Συνοικισμού -Εθνικός Σαγεΐκων, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Πήγασος –Λέων Αλισσού, Χρήστος Αναγνωστόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου-Απόλλων Εγλυκάδος, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιάννης Καλύβας

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Ατρόμητος Πατρών-Θύελλα Αιγίου, Χρήστος Σπηλιωτόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μαζαρακίου: Κεραυνός Μιτόπολης-Ατρόμητος Λάππα 2015, Ανδρέας Καρραβασίλης

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Πετρωτού, Θεόφιλος Τραγουλιάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Τέμενης: Αστέρας Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου, Νίκος Μέρμηγκας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/9

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ, 5μ.μ.: Φαραικός-Τριταϊκός, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Σουλίου, 5μ.μ.: Παναχαϊκός-Θύελλα Πατρών, Παναγιώτης Τιμολέων

Γήπ. Βραχνεΐκων, 5μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Φωστήρας, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Κρίνου, 5μ.μ.: Κρίνος-Δόξα Χαλανδρίτσας, Γιάννης Ρηγόπουλος

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 5μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Πολύτεκνος, Κώστας Ανδριανός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 2μ.μ.: Ποσειδών Πάτρας-Ακράτα, Κώστας Σαμαρτζής

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.: Αετός Ρίου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο., Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Ψηλαλώνια-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 5μ.μ.: Δρέπανο-Δαβουρλής K. 92, Νίκος Πίστας

Γήπ. Δημητροπουλου, 5μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Δόξα Ελαιώνος-Μέγας Δικέφαλος, Παναγιώτης Σακελλαρίου

Γήπ. Νίκης Προαστίου, 5μ.μ.: Αετός Πατρών-Πάτρα 2005 A.E., Ανδρέας Καραβασίλης

 

ΚΥΠΕΛΛΟ-ΣΑΒΒΑΤΟ 24/9

Γήπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 4:30μ.μ.: Παναχαΐς-Περιβόλα, Κώστας Ταξιάρχης